Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Słupy giganty tuż obok domów
Autor Wiadomość
siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 31-01-07, 16:46   Słupy giganty tuż obok domów

Witam.

Coś z dnia dzisiejszego:
http://interwencja.interia.pl/news?inf=865278

ŚP KSKRAK_Krystyn 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 09-02-07, 22:45   

Witam Kolegę „siekierowy” oraz Koleżanki i Kolegów na FORUM.
Bardzo dobry temat.
Niestety polskie prawo jest nie doskonałe i widzimy co się dzieje.
W reportażu tym zostało przedstawione, wg mnie wszystko z logiką ludzi myślących i dbających o życie ludzi i zwierząt, a zwłaszcza o zdrowie małych dzieci.
A gdzie są nasi ustawodawcy i ich pracownicy, którzy się nad tym nie zastanawiają.
Ps.
To jest podobnie jak z tel. kom.
Kiedyś poszedłem na wizytę do kardiologa, który zobaczył, że w kieszeni koszuli mam tel. komórkowy. Pomimo to że na serce nigdy nie narzekałem, to powiedział mi że jestem idiota że komórkę mam tak blisko serca. Jednocześnie wspomniał, że tysiące albo miliony ludzi, często rozmawiających przez tel. kom. odczują to po wielu latach. Ale wielkie korporacje nie dopuszczają do takich publikacji lub zatykają usta innym niemałymi prezentami finansowymi.
Ten kto się trochę zna na radiofonii, to zdaje sobie sprawę, że komórka podczas rozmowy, wysyłania SMS’ów itp., działa jak nadajnik o mocy 5W przy dużej częstotliwości.
Człowiek jest głupszy od zwierząt czy nawet roślin. Wystarczy popatrzeć na zwierzęta leśne, które unikają przesiadywania pod lub w pobliżu linii 110 czy 220 kV lub na to że w tych obszarach nie wszystkie rośliny rosną.

Jack 
Aktywny uczestnik forum
Jacek

Wysłany: 09-02-07, 23:24   

Witam
Cytat:
W reportażu tym zostało przedstawione, wg mnie wszystko z logiką ludzi myślących i dbających o życie ludzi i zwierząt, a zwłaszcza o zdrowie małych dzieci.
Właśnie, nawet przdstawiono aspekty ekonomiczne, że koszt kabla podziemnego przy liniach o długości od 100 km jest porównywalny z kosztem linii napowietrznej ( obliczenia specjalistów z firmy ABB ).
Wszędzie na świecie unika się prowadzenia energetycznych linii napowietrznych, a jeśli już to z dala od zabudowań mieszkalnych. A u nas...wciąż życie ludzkie schodzi na drugi plan.

Jack 
Aktywny uczestnik forum
Jacek

Wysłany: 10-02-07, 20:40   

Witam
Mamy nadzieję, że Polskie Sieci Elektroenergetyczne potraktują nas wreszcie poważnie i wstrzymają budowę linii - mówili protestujący.
A to pismo jakie wystosowali mieszkańcy okolicznych miejscowości do Polskich Ministerstw:
http://www.glos.com/forum...kat=2&temat=815

Odpowiedz do tematu